Sütyen Cup’ları Nedir ve Nasıl Çalışır

Sütyen Cup’ları Nedir ve Nasıl Çalışır?

Sütyen bedenlerine bakarken, birçok kadın ölçümler için cup kullanır. Genellikle doğru cup boyutuna sahip değildirler ve cup’ları doldurabileceklerini düşünmezler. Sütyen bedenleri genellikle göğüsleri tanımlamak için kullanılır ve ünlüler cup’larının bedenlerini herkese açık hale getirdiğinde, birçok kadın kendini güvensiz hisseder. Pek çok kadın, arzu edilir olmak ve Hollywood aktrisleri gibi oyuncularla rekabet etmek için bir bilgiye sahip olmaları gerektiğini düşünüyor. Cup boyutları genellikle belirli bir şekilde düşünülür.

Cup Boyutları

A  Cup – Çok Küçüktür
B Cup – Küçüktür
C Cup – Ortalama Boyuttur
D Cup – Büyüktür
DD Cup – Çok Büyüktür
DDD Cup – Çok Daha Büyüktür

Bunlar, cup’ların ortalama boyutudur. Cuplar denklemin sadece yarısıdır ve cup boyutları söz konusu olduğunda fark yaratan şey göğüs büyüklüğüdür. Doğru sütyen boyutunu bulmak, aynı cup ölçülerine sahip sütyenlerden bile farklılık gösterdiği için ölçülerle ilgilidir.

Sütyenler diğer moda ürünleri gibidir ve tüm fark gruptur. Göğüs altı ölçüsü, gövde çevresi ve cupların genişliğini ölçmek için kullanılır. Özel bir uyum elde etmek için kayışların yerleştirilmesi de önemlidir. Göğüs altı ölçüsü boyutu yükseldikçe sütyen boyutu büyür. Tasarımcı, onu giyen kadının, sütyeni daha küçük olan birinden daha büyük olacağını bilir. Grubunuz çok büyükse, rahatça sığmaz. Balenler de göğse sığamayacaktır. Göğüs altı ölçüsü çok genişse, daha küçük boyutlu bir sütyene ihtiyacınız olabilir.

Göğüs altı ölçüsü küçüldükçe cup boyutları da küçülecektir.

Göğüs Altı Ölçüsü Boyutları

Göğüs Altı Ölçüsü Boyutları

  • A cup boyutu artı bir inçtir.
  • B cup boyutu artı iki inçtir.
  • C cup boyutu artı üç inçtir.

Aynı şekilde artış devam etmektedir.

Bu bilgilerle bile, mağazada genellikle sınırlı boyutlar vardır. Kadınlar genellikle cup büyüklüğünde sütyen alırlar. Memenin cupları dolduracağı yer burasıdır. Bazı eşdeğerler ölçüler mevcuttur.

28G + 32F + 34DDD + 36DD = 38D = 40C

Bu nedenle cup boyutu daha önemlidir. Bir kadın 28DDD takıyorsa, 34DD kullanan bir kadınla aynı miktarda meme dokusuna sahip olabilir. Örnekteki bu iki cup boyutu aynıdır.

Cup boyutları tek başına göğsün boyutunu temsil etmez. Rakamlar konusunda endişelenmeden sizi memnun edecek rahat bir sütyen bulmalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir