Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?

İyi oturan bir sütyen, bakımlı bir bayanı tanımlayan unsurlardan biridir. Doğru sütyen boyutunu bulmak çoğu kadın için göz korkutucu bir iştir. Bunun nedeni, göğüs boyutlarının hayatlarının belirli dönemlerinde dalgalanmasıdır. Hamilelik, doğum, emzirme döneminde ve menopoz veya en doğurgan olduğu dönemler gibi döngünün belirli dönemlerinde, göğüs büyüklüğünün değişmesine bağlıdır. Bu nedenle, bu zamanlarda sütyen bedeninin nasıl ölçüleceği kullanışlı olacaktır.

Bu yazı, bayanlara sütyen boyutunu nasıl ölçecekleri ve göğüsleriniz için doğru uyumu nasıl sağlayacakları konusunda rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. İdeal sütyen boyutunu ararken takip etmeniz gereken bazı ipuçları size iletilmektedir.

Cup

Sütyeninizin cup’ları düz görünmeli ve gözle görülür hatalar olmamalıdır. Balenli sütyen cup’ları göğsünüzde düz durmalı ve göğsünüzü yukarı doğru itmemeli, dürtmemeli veya kıstırmamalıdır. Alt kısmından ya da yanlardan sızan et olmamalıdır.

Göğüs Altı Bölümü

Çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Bunu, vücudunuz ile sütyen arasına bir parmak sokarak tespit edebilirsiniz. Sıkı kesim, doğru bedeni gösterir.

Askılar

Askılar çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Sonuç olarak, omzunuzdan kaymamalı veya etinize iz yapmamalıdır. Ayarlanabilir askılı bir sütyen satın almanız tavsiye edilir.

Merkez Kan

Merkez kan dediğimiz alan, sütyen cup’ların ortasındaki alandır. Bu her zaman düz kalmalı ve çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır.

 

Yukarıdaki noktalar size en iyi sütyeni belirlemenize genel bir bakış sağlayacaktır. Bununla birlikte, size iyi uyan bir sütyen ile ortaya çıktığınızdan emin olmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir;

Göğüs Altı Boyutunuzu Ölçün

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır

Göğüs altı ölçünüzü belirlemek, doğru boyutta bir sütyen ile ortaya çıkmanın ilk adımıdır. Göğüslerinizin üzerine giyebileceğiniz tüm kıyafetleri çıkarın. Dolgusuz düz bir sütyen giydiğinizden emin olun. Ardından, sütyen bandının örttüğü sırtınızın etrafını ölçmek için bir mezura kullanın.

Mezura, bedeninizi sıkmayacak şekilde rahat bir pozisyonda olmalıdır. Ortaya çıkacak sayı bir tam sayı olmalıdır. Bütün bir sonuç çıkmaz ise yuvarlamanız gerekir. Bazı kadınlar, kendilerini ölçmenin yanlış sonuçlar verdiğini fark eder; size yardımcı olması için profesyonel bir mağaza görevlisine veya güvendiğiniz birine sahip olmayı seçebilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir ihtimaldir.

Cup Ölçünüzü Öğrenin

Göğüslerinizin her tarafında mezurayla ölçü alın ve cup ölçünüzü belirleyin. Mezura, göğsünüzün en geniş kısmına ve kürek kemiklerinin altına denk gelmelidir. Aşağıdaki resim göğüs büyüklüğünüzü nasıl ölçebileceğinizi göstermektedir.

Cup Ölçünüzü Öğrenin

Göğüs Boyutu Ölçtükten Sonra Uygun Cup Belirlenmesi

Ortaya çıktığınız sayılar cup ölçünüzü gösterecektir. Örneğin göğüs altı ölçünüz 36 ve göğüs ölçünüz 39 ise çıkarma işleminden sonra 3 ile karşılaşacaksınız. Bu sayı, cup ölçüsü olarak C‘ye karşılık gelmelidir.

Doğru cup boyutunu gösteren evrensel bir bilgi mevcut değildir. Doğru cup boyutu ölçümüyle ortaya çıkmak için lütfen aşağıdaki tablodaki ölçümlere bakın. Bununla birlikte, cup ölçünüz bazen bulunduğunuz yere göre belirlenebilir.

Cup boyutları ve ölçüleri farklı ülkelerde farklı anlamlara gelebilir. Siz doğru ölçümleri yapıyorsunuz ve yine de satın aldığınız sütyen ya da sütyen takımı size uymuyorsa aldığınız markanın ölçülerine göz atmalısınız. Markalar kendi cup ve göğüs altı ölçülerini tablo halinde yayınlamaktadır. Yayınlamayan bir markadan satın alıyorsanız şans sizinle olsun.

Göğüs Şeklinin Belirlenmesi

Göğüs Şeklinin Belirlenmesi

Kadınlar, önceden belirlenmiş birçok faktör tarafından belirlenen farklı vücut tiplerine sahiptir. Armut şekli, elma şekli, atletik şekli, elmas şekli, dikdörtgen şekli olan bayanlar. Göğüs şekliniz farklı değildir ve bu sınırlarla da tanımlanabilir.

Doğru sütyen bedenini bulmak, doğru sütyen uyumunu belirlemek için hayati bir adımdır. Bununla birlikte, göğüs şekliniz, sizin için doğru sütyen ölçüsü ile ortaya çıkmada nihai bir kılavuzdur. Esasen, vücut tipiniz doğru meme şeklini keşfetmeniz için size rehberlik edecektir.

Buna karşılık, mükemmel bir sütyeni kolay bir şekilde satın alabileceksiniz. Farklı alışveriş markaları, çeşitli göğüs şekilleri için bir dizi nbb sütyen önermektedir. Aşağıdaki ipuçları size göğüs şekliniz hakkında bir fikir verecektir:

Kompakt Göğüsler: Bu göğüsler göğsünüzün yukarısına oturur. Bu nedenle, bazı sütyenler vücudunuzdan uzakta gibi görünecektir. Bu, düz durmayacağı için kumaş ve dantel sütyenlerin sizin için ideal olmayabileceği anlamına gelir. Konturlu, dolgulu ve esnek kumaşlara sahip sütyenler satın almayı hedefleyin.

Asimetrik göğüs: Bu tür bir büstün bir göğsü vardır, diğerinden daha büyüktür. Bu tür bir göğsü olan kadınlar, daha büyük göğsü tercih eden bir sütyen aramalıdır. Uzmanlar, bu tür bir göğüs için spacer sütyeni tavsiye ediyor. Bu sütyenlerin çıplak bir cildi var. Bu kadınlar ayrıca kalıplı sütyen giyebilirler. Genellikle, sığ kapları olan esnek malzemeli sütyenleri satın almaları gerekir.

Tam ve yuvarlak göğüs: Göğsünüzün her yerinde tam ve yuvarlak bir göğüs iyi dengelenmiştir. Bu tür göğüslerde, göğsü sıkan cup’lara sahip dalma sütyenleri veya üçgen sütyenler gerekir. Bununla birlikte, bu tür bir kadın çoğunlukla herhangi bir sütyen türü seçmekte özgürdür. Patlamalarının dolgunluğu ve yuvarlaklığı, çeşitli sütyen türlerini rahatça seçmelerini kolaylaştırır.

Geniş büst veya yan set: Bu göğüsler dolgunluğunu büstünüzün yanlarına doğru taşır. Bu tür bir büstü olan kadınlar, liberal bir merkezi kan ve cup’ların altında rahatça kıvrımlı tellere sahip sütyen satın almalıdır. Bu tür bir kadın, balkonlu sütyenle daha rahat olduğunu görecektir. Bu, yarı kaplara, geniş yakaya ve geniş bir şekilde ayrılmış kayışlara sahiptir.

Gözyaşı göğüsleri veya çan şeklinde: Bir gözyaşı büstü, dibe doğru dolu, alçakta yatan göğüsleri taşıyacaktır. Bu tür göğüsler, kumaş kaplamalara veya tatlı demi ana hatlarına sahip bir sütyen gerektirecektir. Bu, büstü kaldıracak ve her taraftan dolgun ve yuvarlak görünmesini sağlayacak balenli sütyendir. Sonuç olarak, cup’lar rahat bir şekilde düz duracaktır.

Doğu-Batı göğüsleri: Bu tür göğüsler, iki zıt yöne bakan meme uçları ile dışa doğru çekilir. Merkezde çok büyük bir boşlukları olmayabilir. Bu tür bir kadın bir tişört sütyeni veya spor sütyeni almayı hedeflemelidir. Bu, göğüsleri şekillendirecek ve onları yakınlaştıracaktır.

Sonuç

Bu makale, sütyen modelinizi satın alırken ve doğru bedeni belirlerken bazı temel noktaları ele almıştır. Umarım beğenmişsinizdir ve şimdi sütyen boyutunu doğru bir şekilde nasıl ölçeceğinizi çözebileceksiniz. Mükemmel sütyen, genel sağlığınızda ve görünümünüzde hayati bir rol oynar.

Mükemmel bir duruş sürdürmek, güveninizi artırmak, doğru giysilere sahip olmak, sırt ağrısı sorunları ve iyi tımar gibi konular ideal bir sütyen giyerek belirlenir. Lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde makale hakkındaki görüşlerinizi ifade etmekten ve makaleyi değer verdiğiniz herkesle paylaşmaktan çekinmeyin.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir